467628. MATSALSMÖBEL, 5 delar, Hagafors, Bra Bohag, 1900-talets mitt.
Teakfanerade, underreden av bok.
Stolarna etikettmärkta.
Bord höjd 73,5 diameter 109 samt två skivor om 40 cm vardera. Stolar höjd 80,5 cm.
Stolar med repiga sitsar, två stolar diskret lagade. Bord med smärre repor.