467434. RING i 18K gult guld med akvamarin, City Guld Ab Sune Karlsson, Köping.
Ring i 18K gult guld med slipad kvadratisk akvamarin ca 7x7 mm.
Vikt 3,5 gram.
Storlek 14,5/45.
Stämplad: SKS, Kattfot, Köpings stadsstämpel, 18K.
Slitage, sned, hål,
Sten med kraftigt slitage och repor.