TAKLAMPA kromad metall och glas, 1940-tal.

467058. TAKLAMPA kromad metall och glas, 1940-tal.

Kromad metall gultonat glas, dekor av löv och ringar.
Höjd ca 46 cm, glaskupans höjd ca 15 cm, diameter 22 cm.

El ej funktionstestad.
Färgbortfall. Metall med slitage och fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

El ej funktionstestad.

Antal besök: 385