LOCKURNOR, ett par, Kina, 1800-tal.

466871. LOCKURNOR, ett par, Kina, 1800-tal.

Et par bemålade kinesiska lockurnor. Urnornas och lockens insidor med erotiska motiv.
Höjd ca 13 cm.

Åldersslitage.
Smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 13 cm.

Åldersslitage.
Smärre nagg.

Antal besök: 852