BROSCH/HÄNGE i 18K gult guld, Guldvaruaktiebolaget G Dahlgren & Co Ab, Malmö, 1954.
466570. BROSCH/HÄNGE i 18K gult guld, Guldvaruaktiebolaget G Dahlgren & Co Ab, Malmö, 1954.
Brosch/hänge i 18K gult guld besatt med pärla, genombruten samt ciselerad dekor, en hängande kläpp.
Vikt 9 gram.
Längd 7,2 cm, bredd 4 cm.
Stämplad: GD & Co, M, Kattfot, 18K, D9.
Vikt 9 gram.
Längd 7,2 cm, bredd 4 cm.