SALONGSGRUPP, 6 delar, rokokostil, 1900-tal.

466349. SALONGSGRUPP, 6 delar, rokokostil, 1900-tal.

Stoppad och broderad klädsel med dekor av blomster. Skurna trädetaljer. Soffa och fåtöljer med lösa sittdynor. Medföljande skydd till armlän.
Tresitssoffa, längd ca 192, sitthöjd 45 cm.
Ett par fåtöljer, sitthöjd 45 cm.
Tre stolar, sitthöjd 45 cm.

Bruksslitage, slagmärken, fläckar, armlän med något grövre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Tre stolar, sitthöjd 45 cm.

Antal besök: 331