MATSERVIS, porslin, "Blå Blomster", 41 delar, Kunglig Dansk.

466207. MATSERVIS, porslin, "Blå Blomster", 41 delar, Kunglig Dansk.

12 mattallrikar, diameter 26 cm
12 djupa tallrikar, diameter 22,5 cm
12 förrättstallrikar, diameter 20 cm
Salt och pepparkar, höjd 8,5 cm
Bringare, höjd 19 cm
2 stekfat, längd 31 cm, bredd 23,5 cm.

Bruksslitage
Blandsortering
Nagg i 4 mattallrikar och en förrättstallrik.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bringare, höjd 19 cm

Bruksslitage
Blandsortering

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 1 576