VAS, stengods, "Argenta", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-tal.

466180. VAS, stengods, "Argenta", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-tal.

Cylinderformad vas med randig dekor. Märkt Gustavsberg Argenta Made in Sweden A 27 III R.
Höjd 14,5 cm.

Bruksslitage, beläggning invändigt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 14,5 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 701