466132. ASK MED LOCK i silver nyrokoko 1900-tal.
Bukig form med driven och ciselerad dekor av akantusslingor, volutformade tassar och krönande blomknopp.
Svenska importstämplar, 850.
Vikt 364 g.
Längd 16, höjd 9 cm.
Svenska importstämplar, 850.
Vikt 364 g.
Längd 16, höjd 9 cm.