ASK MED LOCK i silver nyrokoko 1900-tal.

466132. ASK MED LOCK i silver nyrokoko 1900-tal.

Bukig form med driven och ciselerad dekor av akantusslingor, volutformade tassar och krönande blomknopp.
Svenska importstämplar, 850.
Vikt 364 g.
Längd 16, höjd 9 cm.

Bruksskick. Undertill gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Svenska importstämplar, 850.
Vikt 364 g.
Längd 16, höjd 9 cm.

Bruksskick. Undertill gravyr.

Antal besök: 649