LÄKARVÄSKA med LÄKARINSTRUMENT, 1900-talets första hälft.

465704. LÄKARVÄSKA med LÄKARINSTRUMENT, 1900-talets första hälft.

Väskans längd ca 45 cm. I väskan finns bl.a. stetoskop, pannspegel, pannlampa, blodtrycksmätare (Baumanometer), Låda, med optiska glas för utprovning av glasögon, otoskop (öronlampa).

Slitage. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Ej funktionstestad.

Antal besök: 2 068