465594. KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST. Sideboard, "Triva-serien", Nordiska Kompaniet. 1900-talets mitt.
Mahogny. Beslag av mässing. Längd 124, djup 50, höjd 84 cm.
Bruksslitage, märken, stötmärke med nagg på höger bakben. Spricka nära fästet frö benet, höger stag.
Nyckel/nycklar finns.