STOLAR, 2st, allmoge, 1800-tal.

465497. STOLAR, 2st, allmoge, 1800-tal.

Rödmålad allmogestol.
Från Dyestad på Öland.
Höjd 77 cm, bredd 39 cm.

Bruks och åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rödmålad allmogestol.
Från Dyestad på Öland.
Höjd 77 cm, bredd 39 cm.

Bruks och åldersslitage.

Antal besök: 501