JÄRNSÄNG, ihopskjutbar, mässingsdetaljer, 1800-tal.

465000. JÄRNSÄNG, ihopskjutbar, mässingsdetaljer, 1800-tal.

Datering målad C.D. 1861.
Datering målad O.W. 1978, trolig renovering.
Höjd 133 cm.
Bredd utvändigt 87 cm, invändigt 80 cm.
Längd utvändigt 204 cm, invändigt 198 cm.
Längd ihopskjuten 113 cm.

Defekter och slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Datering målad C.D. 1861.
Höjd 133 cm.
Längd ihopskjuten 113 cm.

Defekter och slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 997