KERAMIK, 14 delar, Japan, 1800/1900-tal.

464861. KERAMIK, 14 delar, Japan, 1800/1900-tal.

Lockurna, stop, kopp med fat, 2 st, lockaskar 3 st, små skålar 4 st samt skålfat 3 st. Imaridekor resp dekor i underglasyrblått av blommor samt figurscen. Diameter 6-18 cm.

Lagning, smärre nagg och spricka samt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 704