ARMBAND, silver med agater, sekelskiftet 1800/1900.

464432. ARMBAND, silver med agater, sekelskiftet 1800/1900.

Fem cabochinslipade agater i silverlänk.
Stämplad 925.
Längd 18 cm.

Bruksskick, några stenar med åldersrelaterade sprickor och skav.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stämplad 925.
Längd 18 cm.

Antal besök: 732