KERAMIK, 12 delar, porslin, Kina, 1700-tal.

464336. KERAMIK, 12 delar, porslin, Kina, 1700-tal.

Koppar, 5 st, skål,m kanna med lock samt fat 5 st. Dekor i underglasyrblått av flodlandskap, figurscener samt blommor. Diameter 6-15 cm.

Lagning, sprickor, nagg samt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 443