MATSERVIS, ca 56 delar, flintgods, "Tibet", Arthur Percy, Gefle, 1930/40-tal.

464117. MATSERVIS, ca 56 delar, flintgods, "Tibet", Arthur Percy, Gefle, 1930/40-tal.

13 st flata tallrikar.
12 st djupa tallrikar.
11 st förrättstallrikar.
11 st efterrättstallrikar.
3 st uppläggningsfat.
3 st uppläggningsskålar.
1 st tillbringare.
1 st såsskål på fot.
1 st terrin med lock.

Bruksslitage, krakelyr, nagg/skador, ställvis missfärgat.

Gör en kostnadsfri värdering!

13 st flata tallrikar.
12 st djupa tallrikar.
11 st förrättstallrikar.
11 st efterrättstallrikar.
3 st uppläggningsfat.
3 st uppläggningsskålar.
1 st tillbringare.
1 st såsskål på fot.
1 st terrin med lock.

Antal besök: 667