SKEDAR, 13 st, silver, Finland, 1900-tal, vikt 192 gram.

463810. SKEDAR, 13 st, silver, Finland, 1900-tal, vikt 192 gram.

6 + 6 st teskedar, Kultakeskus Oy, Hämeenlinna/Tavastehus, 1956 samt 1969, vikt 118,66 gram.
6 st teskedar, Auran Kultseppä Oy, Turku/Åbo, 1975 samt 1978, vikt 60,73 gram.
1 st tesked, Herman Wist, 1952, vikt 12,59 gram.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 742