MATSALSGRUPP, 11 delar, ek, barockstil, 1900-talets första hälft.
463731. MATSALSGRUPP, 11 delar, ek, barockstil, 1900-talets första hälft.
Matbord höjd 77 cm, bredd 110 cm, längd 162 cm med 2 utdragsskivor 68 cm var. Maxlängd bord 298 cm.
8 stolar samt 2 karmstolar med sitsar av konstläder rygghöjd 110-111 cm.
Bruksslitage, en stol trasig, sitsar med fläckar, någon repa.