PARTI, skivor, 7 st kartonger, stenkakor, Sverige/Tyskland, 1900-talet.

463455. PARTI, skivor, 7 st kartonger, stenkakor, Sverige/Tyskland, 1900-talet.

Dessa skivor är från radioprogrammet "Bloms Blandnings" arkiv som sändes/ producerades under 25 års tid av den kända musik-profilen Åke Blom. Delarna i programmet var följande: Sång på svenska och Dragspels-boxen.

Kartong 1, Sverige, Sten Stanley, Hootennany Singers, Elvis Presley, Heartbreak Hotel, mfl.
2, Klassiskt samt orkester mestadels Tyskland.
3, Svenska skivor, Jularbo, Livet i finnskogarna, mfl.
4, Europa/Världen.
5, Klassiskt, orkester, mestadels Tyskt.
6, Svensk musik.
7, Blandat utan fodral.

Bruks/åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

4, Europa/Världen.
6, Svensk musik.
7, Blandat utan fodral.

Bruks/åldersslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 116