SKRIVSET, patinerad brons, Nils Fougstedt, Fabriksaktiebolaget Kronsilver FAK, 1920/30-tal.

463271. SKRIVSET, patinerad brons, Nils Fougstedt, Fabriksaktiebolaget Kronsilver FAK, 1920/30-tal.

Grön patinerad brons. Dekor av enhörning. 2 stycken bläckhorn.

Glasinsatsen i bläckhornen samt locken saknas. Bruksslitage. Repor. Märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 576