BORDSLYSTER, mässing och glas, BORDSLAMPOR, ett par, samt LJUSSTAKE, porslin, Dresden, Tyskland. 1900-tal.

463269. BORDSLYSTER, mässing och glas, BORDSLAMPOR, ett par, samt LJUSSTAKE, porslin, Dresden, Tyskland. 1900-tal.

Borslyster, fot av carraramarmor, stomme av glas och mässing, behängd med prismor, höjd 46,5 cm. Bordslampor, dekor av putti och blommor, höjd 29 cm, Ljusstake, höjd 53 mm.

Bruksslitage. Avslag/nagg på enstaka blad på bordslampor och blommor. Klippta elkablar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 284