463094. SKEDAR, 5 st, samt MEDALJ, Gustaf V för långvarig tjänst, silver, 1800-1900-tal.
5 skedar, 1850/1860-tal., längd ca 15 cm.
Medalj med etui, Gustaf V, 1925, diameter ca 3 cm.
Skedarnas vikt 97 gram.
Slitage, repor. Skedar med bucklor, bristningar, monogram, märken efter gummiband.