MATSERVIS, 58 delar, porslin, Sanssouci, Rosenthal, U.S Zone, 1900-tal.

462901. MATSERVIS, 58 delar, porslin, Sanssouci, Rosenthal, U.S Zone, 1900-tal.

12 tallrikar diameter 26 cm
12 tallrikar diameter 23 cm
12 assietter diameter 18 cm
12 djupa tallrikar diameter 26 cm
2 skålar 24,5 x 24,5 cm
2 skålar 26,5 x 16 cm
4 uppläggningsfat längd 25 - 39 cm
Såsskål längd 25,5 bredd 16,5 cm
Såskanna höjd 17 cm.

Smärre dekorbortfall samt en stor tallrik med nagg på undersidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 tallrikar diameter 26 cm
12 tallrikar diameter 23 cm
12 assietter diameter 18 cm
2 skålar 24,5 x 24,5 cm
2 skålar 26,5 x 16 cm
Såskanna höjd 17 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 641