462752. ARVID KÄLLSTRÖM. Reliefer, 5 st, keramik, 1900-tal.
tre keramikreliefer och två gipser, 18 X 16 cm, 13 X 11 cm, 13 X 7 cm, 18 cm X 26 cm, 15 x 16 cm.
en av gipserna med smånaggar, en keramikrelief med sotliknande beläggning.
Arvid Källström (1893–1967)