LANDSKAPSMÅLNING, DATERAD 1894. Park med utsikt över ett förmodat klosterkomplex.
462534. LANDSKAPSMÅLNING, DATERAD 1894. Park med utsikt över ett förmodat klosterkomplex.
Olja på duk, laminerad på kartong, signerad och daterad 1894 nere till vänster, ekram med guldkant från 1930-talet. Mått ca. Ram 43 x 35 cm, målning 30 x 22 cm.