STEKGRYTA, emaljerad. Timo Sarpaneva för Rosenlew, Finland 1960-tal.

462418. STEKGRYTA, emaljerad. Timo Sarpaneva för Rosenlew, Finland 1960-tal.

Gjutjärn emaljerat i rött med löst handtag i teak. Höjd 18, diameter 22 cm.

Bruksslitage, smärre emaljbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 204