BORDSUR, Union-Stjärnsund, Hedemora, 1960-tal.

462254. BORDSUR, Union-Stjärnsund, Hedemora, 1960-tal.

Bordsur med visare, lod och nyckel i mässing
Glas på sidorna samt framsidan
Längd 25, höjd 38 cm.

Repor och märken på urtavlan, i övrigt ingen anmärkning, missfärgning på ramen kring urtavlan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 25, höjd 38 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 300