HERRARMBANDSUR, stål, Omega Seamaster 600.

462080. HERRARMBANDSUR, stål, Omega Seamaster 600.

Omega med stålboett 32 mm diameter, mekaniskt urverk med manuellt uppdrag, caliber 601, justerad i två positioner, 17 stenar, ca 1967-68.
Svart urtavla med centrumsekund.
OBS, ändring av beskrivning den 12/7: Kalibern är 601 och inte 501 som tidigare skrivits! OBS.

Bruksslitage, fungerar vid testtillfället, repor i glaset, armband saknas, urtavla med åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 082