LYKTUR, 16/1700-tal.

LYKTUR, 16/1700-tal.
46181. LYKTUR, 16/1700-tal.

Signerad HM B. Ankargång. Lod och pendel finns. Ställning i järn, urtavla med romerska siffror. Höjd 34,5 cm.

Slitage. Renoverad och kompletterad. Senare urtavla. Senare konsol medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!
46181. LYKTUR, 16/1700-tal.

Antal besök: 2 272