ORIENTALISKT PORSLIN, 4 delar, Japan samt Kina, tidigt 1900-tal.

461773. ORIENTALISKT PORSLIN, 4 delar, Japan samt Kina, tidigt 1900-tal.

Polykrom skål med dekor av fjärilar, Kina, diameter 15,5 cm.
Polykrom skål med blomsterdekor, Japan, höjd 5,5 cm.
Polykromt fat med blomsterdekor, Japan, diameter 21,5 cm.
Vas med dekor av kvinna under träd, Kina, höjd ca 9 cm.

Bruksslitage, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, nagg.

Antal besök: 253