URNOR, ett par, gjutjärn, signerade No 1, 1900-talets första hälft.

461697. URNOR, ett par, gjutjärn, signerade No 1, 1900-talets första hälft.

Diameter 28, höjd 27 cm.

Bruksslitage, samt rost. Den ena urnan med lös överdel (brickan till skruven borta).

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 28, höjd 27 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 320