GRÄDDKANNA, SOCKERSKÅL, BRICKA samt LJUSSTAKE, silver, 1900-tal.
461695. GRÄDDKANNA, SOCKERSKÅL, BRICKA samt LJUSSTAKE, silver, 1900-tal.
Servis med bricka, gräddkanna och sockerskål med svensk importstämpel. Bricka längd ca 22,5 cm. Total vikt ca 370 gram.
1 ljusstake, TESI, höjd ca 15 cm. Vikt ca 105 gram.
Ljusstake delvis fylld samt med bucklor. Bruksslitage.