POKALGLAS, möjligen Simon Gate, Orrefors, 1920-/30-tal.

461569. POKALGLAS, möjligen Simon Gate, Orrefors, 1920-/30-tal.

Hexagonal form. Färgat glas med graverad dekor av stilistiska kvinnofigurer. Höjd ca 20 cm.

Obetydligt ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Obetydligt ytslitage.

Antal besök: 779