461497. WHISKEYGLAS, 4 st + ISHINK, glas, Silvia - Orrefors, 1900-tal.
Whiskeyglas, 4 st, Helgamodell, höjd 9,5 cm.
Ishink, plasthandtag, Silvia -O rrefors, höjd 12 cm, diameter 14 cm, design Ingeborg Lundin, bottennagg och bottenrepor.
Slitage med bottennagg och bottenrepor.