CARL LARSSON. Efter. “Flickan som väver röda gullband”, tryck.

461464. CARL LARSSON. Efter. “Flickan som väver röda gullband”, tryck.

Märkt Originallitografi af Carl Larsson. A. Börtzells TR, AB Sthlm, 1sta pris vid föreningens för grafisk konst pristäflan 1907.
Bladets tryck mått 64 x 48 cm.

Gulnad, bruksslitage.

Carl Larsson (1853–1919)

Gör en kostnadsfri värdering!

Gulnad, bruksslitage.

Carl Larsson (1853–1919)

Antal besök: 1 037