KAFFESKEDAR, 19 st, samt SMYCKEN, silver, vikt 329 gram.
461290. KAFFESKEDAR, 19 st, samt SMYCKEN, silver, vikt 329 gram.
12 kaffeskedar Uppsala längd 11 cm.
1 kaffesked Växjö 1864 12,5 cm.
6 kaffeskedar olika modeller längd mellan 10,5 och 13,5 cm.
Fingerborg C.L 1913.
Armlänk bismarck längd 20 cm.
Halsband längd 44 cm.
Halskedja sterlingsilver 45 cm.
Ett par örhängen med stenar, sterlingsilver höjd 13 mm.
2 defekta halskedjor.
Fingerborg med bucklor, 2 kedjor defekta, övriga smycken med slitage, kaffesked Växjö samt 2 till med gravyr.
Fingerborg C.L 1913.
Armlänk bismarck längd 20 cm.
Halsband längd 44 cm.
2 defekta halskedjor.