BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft.

461029. BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft.

Stomme av mässing. Kupa av opak glas. En höj- och sänkbar ljuspunkt. Höjd bl a 46 cm.

Ej funktionstestad. Ytslitage. Senare elektrifierad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 375