MATSERVIS, ca 41 delar, flintgods, "Bengali", Rörstrand. 1900-tal.

46096. MATSERVIS, ca 41 delar, flintgods, "Bengali", Rörstrand. 1900-tal.

Bestående av
10 tallrikar, 24,5 cm
10 djupa tallrikar, 24 cm
8 assietter, 21 cm
2 assietter, 18 cm
kanna
tekanna
sockerskål
gräddkanna
2 kaffekoppar med fat
2+1 uppläggningsfat, 23-32 cm
1+1 uppläggningsskålar, 21-27 cm.

Slitage, enstaka nagg, sprickor och krakelyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bestående av
10 tallrikar, 24,5 cm
10 djupa tallrikar, 24 cm
8 assietter, 21 cm
2 assietter, 18 cm
kanna
tekanna
sockerskål
gräddkanna
2 kaffekoppar med fat
2+1 uppläggningsfat, 23-32 cm

Antal besök: 1 614