LJUSSTAKAR, ett par, marmor, empire, 1800-tal.

460908. LJUSSTAKAR, ett par, marmor, empire, 1800-tal.

Fot av marmor med patinerad putti samt dekor i mässing.
Höjd 29,5 cm.

Smärre slitage samt ena ljusstaken med lagning. Fot med smärre naggar längd kanter, ljushållarna med hål för elektrifiering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 29,5 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 352