TENNFÖREMÅL, 17 st, Werrenrath Lund, Växjö-tenn, Scandiatenn, Svenskt Tenn Handarbete.

460767. TENNFÖREMÅL, 17 st, Werrenrath Lund, Växjö-tenn, Scandiatenn, Svenskt Tenn Handarbete.

Fat Werrentath Lund 1881 diameter 36,5 cm.
Fat Scandiatenn 30,5 cm.
Såsslev Scandiatenn längd 46 cm.
Brännvinsplunta Scandiatenn höjd 20 cm.
'4 brännvinsglas Scandiatenn höjd 5 cm.
2 fat Växjö-Tenn 1979 diameter 22 och 24,5 cm.
Mugg Växjö-Tenn 1976 höjd 7 cm.
Ett par ljusstakar Borås Husqvarna Magasinet höjd 15 cm.
Ljusstake höjd 9 cm.
2 mått märkta 20 och quartern höjd 4 och 6 cm.
Bil höjd 2 cm.

Fat Werrenrath med skada, ljusstake med lagning, mått och fat med bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat Scandiatenn 30,5 cm.
Ljusstake höjd 9 cm.
Bil höjd 2 cm.

Antal besök: 3 427