460603. MARC CHAGALL (1887-1985). "End of Absalom, plate 72 ur La Bible" Handkolorerad etsning. Signerad M.Ch. samt numrerad 68/100.
Plate 72 ur La Bible. Editerad Tériade, Paris, 1958.
Cirka 31.2 x 24.2 cm.
Litteratur, Cramer books 30.
Ej examinerad ur ram. Gulnad.