MYNT, silver, mestadels Sverige samt SEDLAR, Sverige, 1900-tal.

460536. MYNT, silver, mestadels Sverige samt SEDLAR, Sverige, 1900-tal.

Mynt total vikt:
Mynt: 50 kr/2st, 10 kr/1st, 5 kr/17st (1952-1971), 2 kr/12st (1910-1964), 1 kr/16st (1926-1941), samt 50-öre, 5 st utländska mynt

Sedlar: 100 kr/3st, 50 kr/3st, 10 kr/11st, 5 kr/10st, bla 1 st femkronorssedel med svart valörsiffra.

Slitage, enstaka skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mynt total vikt:

Slitage, enstaka skador.

Antal besök: 909