46033. KARMSTOL, gustaviansk stil, J Spira Wien omärkt, 1900-talets början.
Lös sits.
Enligt uppgift importerade på 1920-talet från J Spira Wien tillsammans med #45681 #45697 #45755 #45760 #45761 #46036.
Slitage, färgbortfall, fläckar, spricka vid sits, skador, dekorlister saknas.