HANS J WEGNER, Stolar, 4 st "CH-23", Carl Hansen & Son, Odense, Danmark, 1950-tal.

460299. HANS J WEGNER, Stolar, 4 st "CH-23", Carl Hansen & Son, Odense, Danmark, 1950-tal.

Stomme i ek, sits av flätad rotting. Brännmärkt Design Hans J Wegner. Märkta: "Made in Denmark By Carl Hansen & Son, Odense, Denmark"
Ryggstödets höjd 76, sitthöjd 43 cm.

Repor, en av sitsarna med fläck på flätningen, viss nötning på ryggstödet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 9 584