460263. MATSALSMÖBEL 11 delar rökt ek, senjugend, 1900-talets början.
8 Stolar med konstlädersits.
Höjd 98 cm
Sitthöjd 44 cm
Bord, ovalt med utdragbar skiva och två iläggsskivor om 24 cm vardera.
Längd 114/162, bredd 90 cm.
Bruksslitage på klädsel och stommar.