Byrå med sex lådor och dragbeslag i massiv teak. Översta lådan med nyckehålsbussning. Bredd 75, djup 38, höjd 115,5 cm.
Bruksskick och smärre repor, ena sidan med lagad fanérskada.
Nyckel/nycklar finns.