SOFFBORD, omgjort väggur, metall & trä, 1900-tal.

4601381. SOFFBORD, omgjort väggur, metall & trä, 1900-tal.

Härdad lös skiva av glas. Urtavla märkt "Gösta Eriksson, Urmakare".

Diameter ca 68 cm. Höjd ca 39 cm.

Bruksslitage. Repor och fläckar. Färgbortfall och sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 641