KRYDDSKÅP, 2 st tidigt 1900-tal.

46008. KRYDDSKÅP, 2 st tidigt 1900-tal.

Ek med 10 lådor, längd 30,bredd 16,höjd 47 cm. Furu med 14 porslinslådor, Längd 48,bredd 15, höjd 38 cm.

Ekskåpet med en spricka i överdel, det andra har 2 kryddlådor med sprickor/lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 379