N. Eilersen, svartlackad gungstol i bok, 1960-tal.

4600784. N. Eilersen, svartlackad gungstol i bok, 1960-tal.

N. Eilersen. Gungstol i svartlackerad bok med ryggstöd fäst vid ram med läderband, fast sittdyna med nyare tyg. Tillverkad av N. Eilersen. 1960-talet. H. 101 cm, b.65 cm, sitshöjd 44 cm.

Visas med spår av användning och patina, slitage på färg, nyare omslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 153